rezervacija
Senamiesčio veterinarijos klinika - kuo išsiskiria mūsų paslaugos?
Senamiesčio veterinarijos klinikos darbuotojų ilgametė darbo patirtis ir profesionalumas yra išskirtinis mūsų veterinarijos klinikos privalumas. Dėmesingas požiūris ir atsakingumas rūpinantis jūsų augintinio sveikata - pagrindinis mūsų darbo tikslas.

Registruokis vizitui

Data
Laikas
Vardas*
Telefonas*
El. paštas*
Augintinis *
Amžius*
Apsilankymo priežastis (skiepai, skubus atvejis ar pan.)*
* - Privalomi laukai
rezervacija

Akcija kačių ir šunų nagu kirpimui

KIEKVIENĄ DARBO DIENĄ NUO 15 IKI 17 VAL. NAGŲ KIRPIMAS ŠUNIMS IR KATĖMS SENAMIESČIO VETERINARIJOS KLINIKOJE (Liejyklos g.6 , Vilnius) – NEMOKAMAS. BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA www.veterinaras.lt puslapyje arba tel. +370(699)61265

Sužinokite daugiau

Akcija perkant Flatazor ėdalą - dovana

Senamiesčio Veterinarijos klinikoje galite įsigyti Vet. specialistų rekomenduojamo ėdalo Flatazor šunims ir katėms. Visą Rugsėjo mėnesį Senamiesčio Veterinarijos klinikoje (Liejyklos g.6, Vilnius) PERKANT ŠUNŲ ARBA KAČIŲ ĖDALĄ FLATAZOR DOVANA – MAISTO LAIKYMO TALPA!

Sužinokite daugiau

Nemalonus kvapas nuo gyvūno. Šunų pilvo pūtimo priežastys

Augintinio pilvo pūtimas ne tik lemia nemalonius kvapus namuose, bet ir yra neteisingos jo mitybos ar sveikatos sutrikimo požymis. Pučiant pilvą jūsų augintinio virškinimo trakte ir žarnose kaupiasi dujos. Paprastai šis procesas yra natūralus, būdingas ir sveikiems gyvūnams, tačiau svarbu aptarti, kuomet šeimininkas turėtų atkreipti dėmesį į savo keturkojo sveikatos būklę....

Sužinokite daugiau

Šunų sveikata. Analinių liaukų uždegimas

Jei pastebite, kad jūsų šuo dirglus, nuolat bando laižytis išeinamąją angą, „čiuožinėja“ ant užpakalio, - ne visuomet to priežastis parazitai, - dažna negalavimo priežastis gali būti analinių liaukų uždegimas. Šunys turi dvi liaukutes, maišelius prie išeinamosios angos, kurių pagrindinė funkcija – teritorijos žymėjimas ir vienas kito socialinė identifikacija –...

Sužinokite daugiau

Kastracija – viena iš dažniausių veterinarijoje paplitusių chirurginių...

Įsigiję mažą šuniuką ar kačiuką, galbūt jau svarstote, kaip reikės elgtis, kai gyvūnas pradės lytiškai bręsti. Augintinio elgesys brendimo laikotarpiu neišvengiamai keičiasi, dažnai jis pradeda žymėti teritoriją, tampa itin aktyvus.

Sužinokite daugiau

Augintinio sterilizacija. Aktualiausi klausimai šeimininkui

Daugelis gyvūnų šeimininkų veterinarijos gydytojo klausia, ar nevertėtų leisti vieną kartą augintiniui susilaukti palikuonių. Kaskart šeimininkams atsakome: tai tikrai nėra būtina, o anksti nusprendę atlikti šią procedūrą, dar prieš prasidedant pirmajai rujai, apsaugosite kalytę ar katę nuo hormonų pokyčių, kas ateityje gali apsaugoti gyvūną nuo vėžinių susirgimų....

Sužinokite daugiau

Gyvūnai mažina įtampą, stresą: kaip tai įvyksta?

Galime stebėtis kaip gyvūnas gali pataisyti nuotaiką ir iš tiesų įdomu, kaip tai vyksta? Užtenka vos keletą minučių praleisti su šunimi ar kate, pažiūrėti į akvariumą ir pastebėsite, kad nuslūgo nerimas, įtampa. Tą akimirką žmogaus organizme vyksta fiziologiniai pokyčiai, kurių metu sumažėja hormono kortizolio, susijusio su stresu, lygis organizme. Padidėja hormono...

Sužinokite daugiau
shadow

slides

slides

slides

slides

slides

slides

slides
shadow

Ausų apžiūra

Šeimininkas turi nuolat patikrinti savo augintinio ausis. Kartą per savaitę apžiūrintis katės ar šuniuko ausis šeimininkas anksčiau pastebi sudirgimo ženklus ir apsaugo augintinį nuo infekcijų, sunkiai gydomų ligų. Šunų ausys būna stačios, nulėpusios arba ilgos ir jų forma lemia ausies landos terpę, mikroklimatą, kuris gali būti daugiau ar mažiau palankus veistis bakterijoms ar kauptis nešvarumams. Ilgų ir nuleipusių ausų bei ilgaplaukių šunų veislės labiau imlios ausų infekcijoms. Ausis itin svarbu kruopščiai valyti po maudymų. Ausų kanalai nėra gerai ventiliuojami, todėl juos naudinga periodiškai patikrinti. Veterinarijos gydytojai paprastai pataria naudoti specialiai ausims skitus tirpalus. 

Ausų higiena  

Akių higiena

Akis profilaktiškai reikia valyti vatos tamponėliu, suvilgytu vandeniu. Būtina nuvalyti traiškanas, jas stebėti, ar jos ne pūlingos. Atsargiai šiek tiek patraukę akies voką pastebėsite ar akių obuoliai balti, ar akys neparaudusios. 

Erkės
Pasivaikščiojimai gamtoje, miškuose neapsieina be tam tikros rizikos – žolėse knibžda erkių, todėl po kiekvienos kelionės būtina apžiūrėti augintinio kailį, iššukuoti. Erkės perneša ligas ne tik gyvūnams, bet ir žmonėms, todėl neapžiūrėdami gyvūno keliate pavojų ir savo sveikatai. Jei gyvūno kailis tamsus, erkę paprastai sudėtingiau pastebėti. Svarbu nuolat stebėti jo sveikatą: jei atsiranda vangumas, šuo liūdnas, jūsų nepasitinka, pakyla temperatūra. Geriausia iš karto kreiptis į veterinarijos gydytoją, nes susirgus babezioze patiriamos labai rimtos sveikatos problemos, laiku šios ligos negydant šuo dažnai neišgyvena. 

Kirminai
Profilaktika nuo vidinių parazitų taip pat būtina. Veterinarijos gydytojų rekomenduojama profilaktika nuo kirminų suaugusiems šunims – kas 3-6 mėnesius. Dažniausi požymiai, kad augintinis turi kirminų yra išpūstas pilvas, šuo trina užpakalį į grindis, kartais vemia, tuštinasi kirminais. 

Spausdinti

Šunys maitinami 1 - 2 kartus per dieną, sergantys ir sulysę - 3 kartus per dieną. 

Dauguma gamintojų, gaminančių sausą maistą šunims, nurodo dienos maisto normas arba porcijas, kuriomis reikėtų maitinti jūsų augintinį. Viena porcija paprastai skiriama pagal svorį. Maistas, skirtas šuniukams bei maitinančioms kalėms paprastai yra riebesnis, jo normos paprastai būna didesnės, tai taip pat priklauso nuo šuns veislės.

Veterinarijos gydytojai paprastai rekomenduoja įsigyti maistą specialiose parduotuvėse arba veterinarijos klinikose, parduodančiose profesionalius produktus augintiniams, nes tai lemia produktų kokybę. Veterinarijos klinikose paprastai galite įsigyti aukštos kokybės sauso maisto, skirto alergiškiems šunims, taip pat augintiniams, kurie turi įvairių sveikatos sutrikimų - urologijos problemų (kaupiantis akmenims tulžies pūslėje), virškinimo sutrikimų, odos ligų ir kitų problemų, kurių sprendimui gali padėti specialiai subalansuotas maistas.

Nutukusiems šunims paprastai skiriamas liesesnis maistas, turintis mažiau baltymų, riebalų. Dažnai augintinis gali atsisakyti jį ėsti dėl jo mažesnio riebumo, tačiau dažnai tam prireikia šeimininko kantrybės ir štai, po kiek laiko, šuo pripranta prie dietos ir mielai ėda naują maistą.  

Jūsų augintinio dubenėlis neturi būti nuolat pripildytas. Problema ta, kad gyvūnas tuomet pripranta valgyti daugiau, nei jam paprastai reikia, jei maistas nuolat pasiekiamas. Tai lemia viršsvorį ir kitus sveikatos sutrikimus. 

Patarimai: augintinio mityba ir dieta  

Spausdinti

Šuo - aktyvus ir draugiškas gyvūnas, jam būtinas nuolatinis dėmesys ir priežiūra. 

Augintinio dantys

Pirmuosius pieninius dantis šuniukai paprastai praryja, jie lengvai pasišalina, tačiau yra egzotiškų šunų veislių, kuriems kartais tenka padėti pašalinti iltinius dantis. Jei pastebite, kad jaunas šuniukas turi dvigubas iltis ir gana ilgą laiką jos nepasišalina, reikėtų, kad veterinarijos gydytojas apžiūrėjęs patartų ar nereikia šalinti pieninių ilčių. 

Saugumas

Bijote, kad augintinis gali pasimesti, pabėgti? Galbūt mikroschema su informacija ar tatuiruotė su informaciją apie savininką padėtų apsaugoti augintinį nenumatytais atvejais.

Svarbi disciplina 

Negalima leisti savo šuniui „jus vedžioti“. Jis turi žinoti, kas šeimininkas. Dažnai toks netvarkingas pasivaikščiojimas gali lemti traumas pačiam šeimininkui, pargriuvimus, sumušimus ir kitokius sveikatos sutrikimus, todėl didelių veislių šunis būtina individualiai arba profesionaliai treniruoti.

Šuo – aktyvus gyvūnas, jam būtinas pastovus fizinis krūvis. Atsižvelgiant į veislę, būtina skirti laiką pasivaikščiojimams, pabėgiojimams.

Per mažas dėmesys

Jei neskiriate savo augintiniui pakankamai dėmesio, gali kilti elgesio problemų. Šunys paprastai ima graužti daiktus, kasti, triukšmauti. Katės paprastai linkę „pagaląsti nagus“, miaukti. Skirti dėmesio augintiniui galima paprastais būdais – pasivaikščiojimu, įvairiais žaidimais,- su kamuoliuku ar kitu jo mėgstamu žaislu. 


Spausdinti

 

Šunys vakcinuojami kartą per metus. Vakcinuojama norint mažinti sergamumą ir klinikinius požymius sukelto šunų maro bei kitų virusų. Aktyvi vakcinacija apsaugo šunis nuo sunkiai gydomų ligų. 

Daugiau apie vakcinaciją.  

Spausdinti
Kodėl mano šuo nuolat loja?
Šunys loja dėl įvairių priežasčių, - iš džiaugsmo, iš baimės, norėdami patraukti šeimininko dėmesį, - tai būdas, kuriuo jie išreiškia savo poreikius. Jei jūsų šuo pernelyg triukšmingas, reikia bandyti išsiaiškinti...
Sužinokite daugiau
Sezono aktualijos: erkių ir blusų prevencija
Švelnus ir šiltas gyvūno kailis sukuria puikią terpę veistis parazitams. Erkės ir blusos minta krauju ir gali sukelti rimtus sveikatos sutrikimus: alergines reakcijas bei odos susirgimus, o erkės taip pat platina babeziozę, itin sunkią...
Sužinokite daugiau
Dantų higiena - kodėl tai itin svarbu jūsų augintiniui?
Galbūt pastebėjote, kad jūsų šuo ar katytė neėda ir net nelabai džiaugiasi jūsų pasiūlytu skaniuku? Dažnai šeimininkai mano, kad augintinis apsinuodijo, prarijo ką negero ar kitaip susirgo. Priežastis gali būti ir skaudantis...
Sužinokite daugiau
Skausmingas šlapinimasis: šuo negali džiaugtis pasivaikščiojimu?
Skausmingas šlapinimasis gali būti itin rimtos ligos priežastis, todėl svarbu laiku pastebėti, kad šuo elgiasi neįprastai stengdamasis pasišlapinti. Tai taip pat gali būti infekcijos pasekmė, kuri greitai išgydoma antibiotikais. Itin...
Sužinokite daugiau
Kodėl rinktis vyresnio amžiaus gyvūną?
Maži šuniukai ar kačiukai dažniau suminkština mūsų širdis, jų meilumas ir vaikiškos akytės dažniau yra priežastis, dėl kurios žmonės ryžtasi priglausti augintinį, suteikti jam namus. Visgi, kodėl gi nepasvarsčius priglausti...
Sužinokite daugiau
Kelionės su gyvūnais į užsienio šalis
Jeigu ruošiatės keliauti su savo augintiniu į užsienio šalis, reikėtų įvykdyti bendrus reikalavimus: - gyvūnas turi būti čipuotas (po oda įvestas integrinis grandynas/mikročipas atitinkantis ISO 11784 / 11785 standartus);...
Sužinokite daugiau
Gyvūnai mažina įtampą, stresą: kaip tai įvyksta?
Galime stebėtis kaip gyvūnas gali pataisyti nuotaiką ir iš tiesų įdomu, kaip tai vyksta? Užtenka vos keletą minučių praleisti su šunimi ar kate, pažiūrėti į akvariumą ir pastebėsite, kad nuslūgo nerimas, įtampa. Tą akimirką...
Sužinokite daugiau
Kasmetinė augintinių vakcinacija – aktualiausi klausimai
Šiuolaikinis mokslas leidžia prailginti mūsų keturkojų šeimos narių gyvenimą, taigi, vienas iš svarbiausių būdų ligų prevencijai – vakcinacija. Vakcinacija jau ilgą laiką laikoma viena iš paprasčiausių būdų sustiprinti...
Sužinokite daugiau
Kastracija – viena iš dažniausių veterinarijoje paplitusių...
Įsigiję mažą šuniuką ar kačiuką, galbūt jau svarstote, kaip reikės elgtis, kai gyvūnas pradės lytiškai bręsti. Augintinio elgesys brendimo laikotarpiu neišvengiamai keičiasi, dažnai jis pradeda žymėti teritoriją, tampa itin...
Sužinokite daugiau
Sunkus tuštinimasis ir kaip padėti savo augintiniui vidurių...
Vidurių užkietėjimas (obstipacija) reiškia nedažną, sunkų tuštinimąsi, taip pat galite pastebėti, kad gyvūnas kelias dienas apskritai nesituština. Tai žinoma taip pat priklauso nuo gyvūno organizmo bei jo mitybos ypatumų. Jei...
Sužinokite daugiau
Kaip rūpintis augintinio ausų higiena?
Sveika katės ar šuns išorinė ausies dalis paprastai padengta kailiu, o vidinė dalis – gražios rausvos spalvos. Joje neturėtumėte pastebėti raudonio, patinimų, spuogelių, šašų. Ausis paprastai atrodo švari ir sveika, jei pastebite...
Sužinokite daugiau
Kiek kartų per metus gyvūnui būtina veterinarijos gydytojo apžiūra?
Visi žinome, kad naminio gyvūno priežiūrai tenka dalį laiko skirti veterinarijos gydytojo apžiūrai, tačiau kaip dažnai tai būtina ir kokiais atvejais šis vizitas turi būti planuojamas? Atsakymas dėl gyvūno apsilankymo pas...
Sužinokite daugiau
Alergijos: kaip padėti alergiškam augintiniui?
Senamiesčio veterinarijos klinika pataria: gyvūnų alergijos.Išskirtinių veislių šunų šeimininkai dažnai susiduria su aktualia problema: jų augintinio mityba turi būti subalansuota taip, kad jų augintinis nebūtų nuolat išbertas ar...
Sužinokite daugiau
Kaip suteikti pirmąją pagalbą savo augintiniui?
Sunkūs sužeidimai, nelaimės ar netikėtos traumos gali nutikti netgi jūsų augintiniui, todėl šeimininkui verta įsiminti keletą patarimų, kurie, kritiniais atvejais, gali padėti stabilizuoti gyvūno būklę, kol jam bus suteikta...
Sužinokite daugiau
Patarimai šeimininkams kaip saugoti savo augintinį šaltu oru
Oro temperatūrai smarkiai krentant, esant šaltam vėjui, ne tik žmogus, bet ir gyvūnas gali sušalti. Augintinis, kuris gyvena šiltomis namų sąlygomis, nėra toks nejautrus šalčiui kaip laukiniai gyvūnai, todėl natūralu, kad naminius...
Sužinokite daugiau
Senamiesčio veterinarijos klinikoje atliekami diagnostiniai tyrimai
Kraujo tyrimas parodo bendrą gyvūno organizmo būklę. Net sveikam gyvūnui rekomenduojama, bent kartą metuose atlikti kraujo tyrimą, kaip galimybę išvengti rimtų susirgimų ir ilgo bei brangaus gydymo. Tiksliai diagnozei itin svarbu...
Sužinokite daugiau
Onkologija. Dažniausia liga, kuria serga vyresnio amžiaus šunys
Vėžys – dažniausia mirties priežastis tarp vyresnių nei 10 metų amžiaus šunų. Visgi daugiau nei pusė nustatytų vėžio atvejų, pasak JAV veterinarijos specialistų atliktų tyrimų, įmanoma išgydyti. Daugiau nei 50 proc. vėžinių...
Sužinokite daugiau
Augintinio sterilizacija. Aktualiausi klausimai šeimininkui
Daugelis gyvūnų šeimininkų veterinarijos gydytojo klausia, ar nevertėtų leisti vieną kartą augintiniui susilaukti palikuonių. Kaskart šeimininkams atsakome: tai tikrai nėra būtina, o anksti nusprendę atlikti šią procedūrą, dar...
Sužinokite daugiau
Šuniuko letenų priežiūra
Šunų ir kačių letenų pagalvėlės atlieka net kelias funkcijas,- jų dėka gyvūnas gali vaikščioti, jos taip pat apsaugo sąnarius, kaulus, sudarydamos amortizaciją, apsaugo letenas nuo karščio, šalčio bei aštrių paviršių. Kaip...
Sužinokite daugiau
Blizgantis kailis - augintinio sveikatos rodiklis
Naminio gyvūno kailis nuolat keičiasi, retkarčiais pastebime didesnį ar mažesnį jo kitimą, - keičiantis sezonams (rudenį ir pavasarį) pastebime daugiau krentančių plaukų, tad natūraliai pašalinami negyvi, pažeisti plaukai. Kailio...
Sužinokite daugiau
Šunų judėjimo sistemos ligos: osteoartritas, skausmai, sąnarių...
Šuo nuolat aktyviai juda, tad jo sąnariai patiria apkrovas. Nuolatinis šokinėjimas, lakstymas per žaidimus, vitaminų stoka - kai kurių šunų veislėms tai tampa problema. Kuo labiau sąnariai dėvisi, tuo didesnė traumų tikimybė....
Sužinokite daugiau
Šunų nėštumas ir gimdymas. Požymiai, pagalba, konsultacija su vet....
Šunų nėštumas trunka apie du mėnesius, tikslinama, kad tai – 63 dienos. Nėštumo pradžia skaičiuojama nuo ovuliacijos, taip pat, kaip ir žmogaus. Šuns nėštumas susideda iš trijų trimestrų, kurie trunka po 21 dieną. Apžvelgsime...
Sužinokite daugiau
Augintinio virškinimo sutrikimai: vėmimas
Šeimininkai ne kartą pastebi, kad augintinis išvemia šiek tiek maisto ir žino, kad tai nėra ligos požymis, - gyvūnas valosi skrandį. Šunys ir katės išvemia per greitai suėstą maistą, per didelį kiekį suvalgyto maisto. Aktyvūs ir...
Sužinokite daugiau
Šunų sveikata. Pilvo pūtimas ir skrandžio užsisukimas. Pavojinga...
Paprastas simptomas, - pilvo pūtimas šuniui gali būti tiek sunkios būklės požymis, tiek paprastas negalavimas, rodantis, kad šuo per daug priėdė. Dažnai šeimininkai, mylėdami savo augintinį, nori jį palepinti, todėl negali...
Sužinokite daugiau
Augintinio odos problemos: tyniai ir gumbai
Dažniausiai šeimininkai augintinio odos tinimus ar gumbus pastebi jį glostydami, kadangi šį sveikatos sutrikimą gali maskuoti tankus kailis. Pastebėję panašius odos darinius, dažniausiai susimąstome: ar tai naujas gumbas, ar neseniai...
Sužinokite daugiau
Augintinio virškinimo sutrikimai. Nuo viduriavimo iki obstipacijos
Stebėti augintinio sveikatą yra natūrali šeimininko kasdienės veiklos pareiga. Mažas šuniukas ar kačiukas, taip pat suaugę augintiniai pirmuosius sveikatos sutrikimo požymius rodo nejudrumu, nenoru žaisti, neįprastu elgesiu. Vienas iš...
Sužinokite daugiau
Pirmosios šuniuko savaitės namuose: priežiūra, svarbiausi aspektai
Pirmasis šuniuko vizitas į veterinarijos kliniką gali būti itin ankstyvas, kai kurie vet. gydytojai sako, kad kuo anksčiau šuniukas bus apžiūrėtas, - tuo geriau. Pirmaisiais šuniuko gyvenimo mėnesiais svarbiausia užtikrinti, kad...
Sužinokite daugiau
Šunų sveikata. Analinių liaukų uždegimas
Jei pastebite, kad jūsų šuo dirglus, nuolat bando laižytis išeinamąją angą, „čiuožinėja“ ant užpakalio, - ne visuomet to priežastis parazitai, - dažna negalavimo priežastis gali būti analinių liaukų uždegimas. Šunys turi...
Sužinokite daugiau
Nemalonus kvapas nuo gyvūno. Šunų pilvo pūtimo priežastys
Augintinio pilvo pūtimas ne tik lemia nemalonius kvapus namuose, bet ir yra neteisingos jo mitybos ar sveikatos sutrikimo požymis. Pučiant pilvą jūsų augintinio virškinimo trakte ir žarnose kaupiasi dujos. Paprastai šis procesas yra...
Sužinokite daugiau
middle

Rekomenduojame

produktas
Rugpjūčio mėnuo Senamiesčio Veterinarijos klinikoje skirtas KATĖMS! Skelbiame šio mėnesio AKCIJĄ: KIEKVIENĄ DARBO DIENĄ... Sužinokite daugiau
img