rezervacija
Senamiesčio veterinarijos klinika - kuo išsiskiria mūsų paslaugos?
Senamiesčio veterinarijos klinikos darbuotojų ilgametė darbo patirtis ir profesionalumas yra išskirtinis mūsų veterinarijos klinikos privalumas. Dėmesingas požiūris ir atsakingumas rūpinantis jūsų augintinio sveikata - pagrindinis mūsų darbo tikslas.

Registruokis vizitui

Data
Laikas
Vardas*
Telefonas*
El. paštas*
Augintinis *
Amžius*
Apsilankymo priežastis (skiepai, skubus atvejis ar pan.)*
* - Privalomi laukai
rezervacija

Akcija kačių ir šunų nagu kirpimui

KIEKVIENĄ DARBO DIENĄ NUO 15 IKI 17 VAL. NAGŲ KIRPIMAS ŠUNIMS IR KATĖMS SENAMIESČIO VETERINARIJOS KLINIKOJE (Liejyklos g.6 , Vilnius) – NEMOKAMAS. BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA www.veterinaras.lt puslapyje arba tel. +370(699)61265

Sužinokite daugiau

Akcija perkant Flatazor ėdalą - dovana

Senamiesčio Veterinarijos klinikoje galite įsigyti Vet. specialistų rekomenduojamo ėdalo Flatazor šunims ir katėms. Visą Rugsėjo mėnesį Senamiesčio Veterinarijos klinikoje (Liejyklos g.6, Vilnius) PERKANT ŠUNŲ ARBA KAČIŲ ĖDALĄ FLATAZOR DOVANA – MAISTO LAIKYMO TALPA!

Sužinokite daugiau

Nemalonus kvapas nuo gyvūno. Šunų pilvo pūtimo priežastys

Augintinio pilvo pūtimas ne tik lemia nemalonius kvapus namuose, bet ir yra neteisingos jo mitybos ar sveikatos sutrikimo požymis. Pučiant pilvą jūsų augintinio virškinimo trakte ir žarnose kaupiasi dujos. Paprastai šis procesas yra natūralus, būdingas ir sveikiems gyvūnams, tačiau svarbu aptarti, kuomet šeimininkas turėtų atkreipti dėmesį į savo keturkojo sveikatos būklę....

Sužinokite daugiau

Šunų sveikata. Analinių liaukų uždegimas

Jei pastebite, kad jūsų šuo dirglus, nuolat bando laižytis išeinamąją angą, „čiuožinėja“ ant užpakalio, - ne visuomet to priežastis parazitai, - dažna negalavimo priežastis gali būti analinių liaukų uždegimas. Šunys turi dvi liaukutes, maišelius prie išeinamosios angos, kurių pagrindinė funkcija – teritorijos žymėjimas ir vienas kito socialinė identifikacija –...

Sužinokite daugiau

Kastracija – viena iš dažniausių veterinarijoje paplitusių chirurginių...

Įsigiję mažą šuniuką ar kačiuką, galbūt jau svarstote, kaip reikės elgtis, kai gyvūnas pradės lytiškai bręsti. Augintinio elgesys brendimo laikotarpiu neišvengiamai keičiasi, dažnai jis pradeda žymėti teritoriją, tampa itin aktyvus.

Sužinokite daugiau

Augintinio sterilizacija. Aktualiausi klausimai šeimininkui

Daugelis gyvūnų šeimininkų veterinarijos gydytojo klausia, ar nevertėtų leisti vieną kartą augintiniui susilaukti palikuonių. Kaskart šeimininkams atsakome: tai tikrai nėra būtina, o anksti nusprendę atlikti šią procedūrą, dar prieš prasidedant pirmajai rujai, apsaugosite kalytę ar katę nuo hormonų pokyčių, kas ateityje gali apsaugoti gyvūną nuo vėžinių susirgimų....

Sužinokite daugiau

Gyvūnai mažina įtampą, stresą: kaip tai įvyksta?

Galime stebėtis kaip gyvūnas gali pataisyti nuotaiką ir iš tiesų įdomu, kaip tai vyksta? Užtenka vos keletą minučių praleisti su šunimi ar kate, pažiūrėti į akvariumą ir pastebėsite, kad nuslūgo nerimas, įtampa. Tą akimirką žmogaus organizme vyksta fiziologiniai pokyčiai, kurių metu sumažėja hormono kortizolio, susijusio su stresu, lygis organizme. Padidėja hormono...

Sužinokite daugiau
shadow

slides

slides

slides

slides

slides

slides

slides
shadow

Straipsniai

Kačių virškinimo sutrikimai. Plaukų sankaupos virškinimo trakte
Ilgaplaukių kačių šeimininkai žino šią problemą: besilaižydama katė priryja kailiuko plaukų, o plaukai virškinimo trakte gali lemti katės blogą savijautą ir nepatogumus. Net jei katė dažnai šukuojama ir jos kailiukui skiriama priežiūra, virškinimo trakto sutrikimų visgi gali pasitaikyti, tad kaip sumažinti kailio kiekį, patenkantį į katės organizmą?

 

Šiurkštus katės liežuvis turi mikroskopinius spenelius, kurie, tarsi mažos šukos, purena kailį, padeda pašalinti negyvus plaukus, jei plaukai patenka ant liežuvio, dažniausiai, katė juos praryja. Dauguma šių plaukų, netgi patekę į skrandį ar žarnas, lengvai pasišalina, tačiau, kai kuriais atvejais, virškinimas gali sutrikti, nes žarnose susiformuoja plaukų kamuolys, kuris sukelia žarnyno nepraeinamumą ar vėmimą. Vėmimas yra natūrali organizmo reakcija, tad jei katė išvemia, nors šeimininkui nemalonu, tačiau, augintinio sveikata pasitaiso.

Šie sveikatos sutrikimai, kaip minėjome, dažnesni ilgaplaukėms veislinėms katėms – persų veislės, Meino meškėnų veislių katėms. Vėmimas, plaukų sankaupos gali dažniau pasitaikyti katės šėrimosi periodu. Pastebėsite, kad vėmimas kailio plaukais beveik nepasitaiko jaunoms katėms, kačiukams. Taip yra dėl to, kad augdamos katės įgyja daugiau įgūdžių, pradeda vis uoliau prižiūrėti savo kailiuką, tad ir plaukų praryja daugiau, o tai šeimininkams dažnai kelia papildomų rūpesčių tvarkant namus ir besirūpinant higiena namuose.

Vemdamos kailio plaukais katės paprastai springsta, skleidžia garsus, tai ne visuomet malonu, tačiau šis natūralus procesas svarbus jų sveikatai. Jei pastebite, kad katė skleisdama neįprastus garsus, bandydama vemti negali pašalinti plaukų pertekliaus, kreipkitės į veterinarijos gydytoją. Ši būklė gali sukelti virškinimo trakto nepraeinamumą, kuris pavojingas gyvybei. Atkreipkite dėmesį į šiuos požymius, jei įtariate panašius katės sveikatos sutrikimus:
  • Apetito stoka
  • Vangumas
  • Vidurių užkietėjimas
  • Viduriavimas.
Kaip apsaugoti katę nuo plaukų sankaupų virškinimo trakte? 


Pirmiausia rekomenduojama reguliari kailio priežiūra. Bent kelis kartus per savaitę ir dažniau pašukuojamas kailiukas sumažina plaukų kiekį, kurį katė praryja kasdien laižydama kailį. Kailio šukavimas, jei augintinė mėgsta, gali būti ir puiki priemonė sustiprinti ryšį su gyvūnu. 

Galite rinktis specialų maistą katėms, kuris sudėtyje turi medžiagų, padedančių šalinti plaukus iš organizmo (maistas su specialia formule „Hairball“ skirtas ilgaplaukėms katėms). Kokybiškas maistas taip pat minimalizuoja šėrimosi procesus, sustiprina kailį, jis pasidaro sveikesnis, blizga. 

Vet. gydytojas gali rekomenduoti specialius preparatus ypatingiems atvejams, kurie pašalina plaukus iš katės virškinimo trakto. 

Straipsnis parengtas remiantis moksline literatūra ir konsultuojantis su veterinarijos gydytojais-chirurgais

Veterinaras.lt  


Geri patarimai

  • 1450425881_gyvunu_alerg.jpg shadow

    Augintinio sveikata ir higiena

  • 1455047643_kate.jpg shadow

    Kačių sveikatos priežiūra

shadow
middle

Rekomenduojame

produktas
Rugpjūčio mėnuo Senamiesčio Veterinarijos klinikoje skirtas KATĖMS! Skelbiame šio mėnesio AKCIJĄ: KIEKVIENĄ DARBO DIENĄ... Sužinokite daugiau
img