rezervacija
Senamiesčio veterinarijos klinika - kuo išsiskiria mūsų paslaugos?
Senamiesčio veterinarijos klinikos darbuotojų ilgametė darbo patirtis ir profesionalumas yra išskirtinis mūsų veterinarijos klinikos privalumas. Dėmesingas požiūris ir atsakingumas rūpinantis jūsų augintinio sveikata - pagrindinis mūsų darbo tikslas.

Registruokis vizitui

Data
Laikas
Vardas*
Telefonas*
El. paštas*
Augintinis *
Amžius*
Apsilankymo priežastis (skiepai, skubus atvejis ar pan.)*
* - Privalomi laukai
rezervacija

Akcija kačių ir šunų nagu kirpimui

KIEKVIENĄ DARBO DIENĄ NUO 15 IKI 17 VAL. NAGŲ KIRPIMAS ŠUNIMS IR KATĖMS SENAMIESČIO VETERINARIJOS KLINIKOJE (Liejyklos g.6 , Vilnius) – NEMOKAMAS. BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA www.veterinaras.lt puslapyje arba tel. +370(699)61265

Sužinokite daugiau

Akcija perkant Flatazor ėdalą - dovana

Senamiesčio Veterinarijos klinikoje galite įsigyti Vet. specialistų rekomenduojamo ėdalo Flatazor šunims ir katėms. Visą Rugsėjo mėnesį Senamiesčio Veterinarijos klinikoje (Liejyklos g.6, Vilnius) PERKANT ŠUNŲ ARBA KAČIŲ ĖDALĄ FLATAZOR DOVANA – MAISTO LAIKYMO TALPA!

Sužinokite daugiau

Nemalonus kvapas nuo gyvūno. Šunų pilvo pūtimo priežastys

Augintinio pilvo pūtimas ne tik lemia nemalonius kvapus namuose, bet ir yra neteisingos jo mitybos ar sveikatos sutrikimo požymis. Pučiant pilvą jūsų augintinio virškinimo trakte ir žarnose kaupiasi dujos. Paprastai šis procesas yra natūralus, būdingas ir sveikiems gyvūnams, tačiau svarbu aptarti, kuomet šeimininkas turėtų atkreipti dėmesį į savo keturkojo sveikatos būklę....

Sužinokite daugiau

Šunų sveikata. Analinių liaukų uždegimas

Jei pastebite, kad jūsų šuo dirglus, nuolat bando laižytis išeinamąją angą, „čiuožinėja“ ant užpakalio, - ne visuomet to priežastis parazitai, - dažna negalavimo priežastis gali būti analinių liaukų uždegimas. Šunys turi dvi liaukutes, maišelius prie išeinamosios angos, kurių pagrindinė funkcija – teritorijos žymėjimas ir vienas kito socialinė identifikacija –...

Sužinokite daugiau

Kastracija – viena iš dažniausių veterinarijoje paplitusių chirurginių...

Įsigiję mažą šuniuką ar kačiuką, galbūt jau svarstote, kaip reikės elgtis, kai gyvūnas pradės lytiškai bręsti. Augintinio elgesys brendimo laikotarpiu neišvengiamai keičiasi, dažnai jis pradeda žymėti teritoriją, tampa itin aktyvus.

Sužinokite daugiau

Augintinio sterilizacija. Aktualiausi klausimai šeimininkui

Daugelis gyvūnų šeimininkų veterinarijos gydytojo klausia, ar nevertėtų leisti vieną kartą augintiniui susilaukti palikuonių. Kaskart šeimininkams atsakome: tai tikrai nėra būtina, o anksti nusprendę atlikti šią procedūrą, dar prieš prasidedant pirmajai rujai, apsaugosite kalytę ar katę nuo hormonų pokyčių, kas ateityje gali apsaugoti gyvūną nuo vėžinių susirgimų....

Sužinokite daugiau

Gyvūnai mažina įtampą, stresą: kaip tai įvyksta?

Galime stebėtis kaip gyvūnas gali pataisyti nuotaiką ir iš tiesų įdomu, kaip tai vyksta? Užtenka vos keletą minučių praleisti su šunimi ar kate, pažiūrėti į akvariumą ir pastebėsite, kad nuslūgo nerimas, įtampa. Tą akimirką žmogaus organizme vyksta fiziologiniai pokyčiai, kurių metu sumažėja hormono kortizolio, susijusio su stresu, lygis organizme. Padidėja hormono...

Sužinokite daugiau
shadow

slides

slides

slides

slides

slides

slides

slides
shadow

Straipsniai

Šunų epilepsija: patarimai kaip elgtis šeimininkui
Šeimininkas pastebi, kad šuo neramus ir sutrikęs. Tuomet šuo krenta ant žemės. Nors gyvūnas be sąmonės, jis judina kojas ir atrodo, lyg bristų per vandenį. Jūsų augintiniui prasideda priepuolis. Ką daryti, kaip nepasimesti?

 

Kai kuriems šunims tai nutinka dažnai ir šeimininkai žino, kaip tokiu atveju elgtis. Gyvūnai, kaip ir žmonės, serga epilepsija ir juos taip pat ištinka priepuoliai. Biocheminiai sutrikimai smegenyse sukelia stiprias elektrines bangas, todėl šuo krečiamas nevaldomų traukulių, kurie gali trukti nuo kelių sekundžių iki minučių. 

Priežastys, sukeliančios traukulius:

Apsinuodijimas cheminėmis medžiagomis, nuodais;
Staigus cukraus kiekio kraujyje sumažėjimas arba padidėjimas;
Inkstų ligos;
Anemija;
Kepenų ligos;
Galvos smegenų traumos;
Encefalitas;
Augliai smegenyse;
Insultas.
 

Simptomai ir požymiai

Pagrindiniai traukulių simptomai šunims turi platų požymių spektrą: raumenų sustandėjimą, trūkčiojimą, sąmonės netekimą, griuvimus, seilėtekį, putojimą iš burnos, liežuvio kramtymą. Pargriuvęs per traukulius šuo taip pat gali pasišlapinti, pasituštinti. Jei šuo ne kartą yra patyręs traukulius, šeimininkas gali atpažinti artėjantį priepuolį: šuo atrodo apsiblausęs, neramus, sutrikęs, prieš prasidedant priepuoliui ilgai žiūri į vieną tašką. Priepuoliui pasibaigus šuo gali būti praradęs orientaciją, drebėti, taip pat gali būti laikinai apakęs. Atsistojęs po priepuolio šuo vaikšto ratais, atsimuša į daiktus, baldus. Taip pat pastebėsite, kad po priepuolio augintiniui gali kraujuoti iš burnos, nes per traukulius šuo gali įsikąsti liežuvį, kaklas šlapias nuo seilių, putų. Po traukulių priepuolio šuo taip pat gali bandyti slėptis. 

 

Priepuolių rūšys

Dažniausiai šunis ištinkanti traukulių forma pasireiškia sąmonės netekimu ir konvulsijomis, kurias sukelia sutrikę smegenų elektriniai impulsai. Visą kūną apimantys traukuliai trunka nuo kelių sekundžių iki keleto minučių. 

 

Kita traukulių forma, kurią sukelia tik lokalioje smegenų dalyje atsiradę impulsai, pasireiškiantys galūnių ar vienos kūno pusės traukuliais. Šie traukuliai trunka keletą sekundžių, tačiau jie gali pereiti į viso kūno traukulius. 

 

Psichomotoriniai priepuoliai labiau pastebimi iš šuns elgesio: šuo staiga puola nematomą objektą ir ima vaikytis savo uodegą. Toks elgesys trunka vos kelias minutes ir kartais jį galima supainioti su neįprastu augintinio elgesiu dėl kitų priežasčių, tačiau šuo, kurį ištinka psichomotoriniai priepuoliai, elgsis visuomet taip pat kaskart priepuolio metu. 

 

Priepuoliai, kurių priežastys ir kilmė nėra aiški, vadinami idiopatine epilepsija. Ši liga pasireiškia šunims nuo 6 mėnesių amžiaus. Dažniau epilepsija būdinga tam tikroms šunų veislėms, iš kurių rizikos grupei dažniau priskiriami Labradoro retriverių, biglių, kolių, vokiečių aviganių veislių šunys. 

 

Patarimai šeimininkui kaip elgtis šuns priepuolio atveju

Išlaikykite šaltą protą, nusiraminkite. Priepuolis gali greitai praeiti. Svarbiausia užtikrinti, kad traukulių krečiamas šuo nesusižeistų, tad stenkitės, kad jis atsidurtų saugioje aplinkoje: pasistenkite, kad jis atsidurtų ant žemės, kad nenukristų, patraukite į vietą, kurioje ant augintinio neužkris baldai ar daiktai, laikykite atokiau nuo laiptų ir kitų pavojingų objektų, labai švelniai nutempkite jį į saugią vietą. Nesilieskite ir laikykitės atokiau nuo šuns burnos, nuo galvos, kadangi priepuolio metu šuo gali įkasti. Nieko nedėkite jam į burną, šunys nespringsta ir neuždūsta savo liežuviu. Jei priepuolis trunka ilgesnį laiką, užpilkite šalto vandens ant jo pėdų, apšlakstykite vandeniu. Po priepuolio kreipkitės į vet. gydytoją, pasikonsultuokite papasakoję situaciją.

 

Tokiais atvejais, kuomet priepuolis trunka ilgiau nei 5 minutes arba šuo patiria kelis priepuolius iš eilės, nedelskite ir vykite į veterinarijos kliniką. Ištinkant ilgiems priepuoliams kyla augintinio temperatūra, gali sutrikti kvėpavimas, ištikti smegenų edema (tinimas). Veterinaras nedelsiant taikys medikamentines priemones, kad stabilizuotų pavojingą būklę. 


Šunų epilepsija gydoma medikamentais, kuriuos skiria vet. gydytojas. Augintiniui reikalingi išsamesni tyrimai ir veterinaro apžiūra norint nustatyti epilepsijos priežastis, skirti efektyvų gydymą, tad veterinaras siūlys atlikti kraujo, šlapimo tyrimus, echoskopiją ar rentgeną. 

Straipsnis parengtas remiantis moksline literatūra ir konsultuojantis su veterinarijos gydytojais-chirurgais

Geri patarimai

  • 1448022187_gyvunai_gydo.jpg shadow

    Mitai ir faktai apie jūsų šunį

  • 1450425881_gyvunu_alerg.jpg shadow

    Augintinio sveikata ir higiena

shadow
middle

Rekomenduojame

produktas
Rugpjūčio mėnuo Senamiesčio Veterinarijos klinikoje skirtas KATĖMS! Skelbiame šio mėnesio AKCIJĄ: KIEKVIENĄ DARBO DIENĄ... Sužinokite daugiau
img