rezervacija
Senamiesčio veterinarijos klinika - kuo išsiskiria mūsų paslaugos?
Senamiesčio veterinarijos klinikos darbuotojų ilgametė darbo patirtis ir profesionalumas yra išskirtinis mūsų veterinarijos klinikos privalumas. Dėmesingas požiūris ir atsakingumas rūpinantis jūsų augintinio sveikata - pagrindinis mūsų darbo tikslas.

Registruokis vizitui

Data
Laikas
Vardas*
Telefonas*
El. paštas*
Augintinis *
Amžius*
Apsilankymo priežastis (skiepai, skubus atvejis ar pan.)*
* - Privalomi laukai
rezervacija

Akcija kačių ir šunų nagu kirpimui

KIEKVIENĄ DARBO DIENĄ NUO 15 IKI 17 VAL. NAGŲ KIRPIMAS ŠUNIMS IR KATĖMS SENAMIESČIO VETERINARIJOS KLINIKOJE (Liejyklos g.6 , Vilnius) – NEMOKAMAS. BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA www.veterinaras.lt puslapyje arba tel. +370(699)61265

Sužinokite daugiau

Akcija perkant Flatazor ėdalą - dovana

Senamiesčio Veterinarijos klinikoje galite įsigyti Vet. specialistų rekomenduojamo ėdalo Flatazor šunims ir katėms. Visą Rugsėjo mėnesį Senamiesčio Veterinarijos klinikoje (Liejyklos g.6, Vilnius) PERKANT ŠUNŲ ARBA KAČIŲ ĖDALĄ FLATAZOR DOVANA – MAISTO LAIKYMO TALPA!

Sužinokite daugiau

Nemalonus kvapas nuo gyvūno. Šunų pilvo pūtimo priežastys

Augintinio pilvo pūtimas ne tik lemia nemalonius kvapus namuose, bet ir yra neteisingos jo mitybos ar sveikatos sutrikimo požymis. Pučiant pilvą jūsų augintinio virškinimo trakte ir žarnose kaupiasi dujos. Paprastai šis procesas yra natūralus, būdingas ir sveikiems gyvūnams, tačiau svarbu aptarti, kuomet šeimininkas turėtų atkreipti dėmesį į savo keturkojo sveikatos būklę....

Sužinokite daugiau

Šunų sveikata. Analinių liaukų uždegimas

Jei pastebite, kad jūsų šuo dirglus, nuolat bando laižytis išeinamąją angą, „čiuožinėja“ ant užpakalio, - ne visuomet to priežastis parazitai, - dažna negalavimo priežastis gali būti analinių liaukų uždegimas. Šunys turi dvi liaukutes, maišelius prie išeinamosios angos, kurių pagrindinė funkcija – teritorijos žymėjimas ir vienas kito socialinė identifikacija –...

Sužinokite daugiau

Kastracija – viena iš dažniausių veterinarijoje paplitusių chirurginių...

Įsigiję mažą šuniuką ar kačiuką, galbūt jau svarstote, kaip reikės elgtis, kai gyvūnas pradės lytiškai bręsti. Augintinio elgesys brendimo laikotarpiu neišvengiamai keičiasi, dažnai jis pradeda žymėti teritoriją, tampa itin aktyvus.

Sužinokite daugiau

Augintinio sterilizacija. Aktualiausi klausimai šeimininkui

Daugelis gyvūnų šeimininkų veterinarijos gydytojo klausia, ar nevertėtų leisti vieną kartą augintiniui susilaukti palikuonių. Kaskart šeimininkams atsakome: tai tikrai nėra būtina, o anksti nusprendę atlikti šią procedūrą, dar prieš prasidedant pirmajai rujai, apsaugosite kalytę ar katę nuo hormonų pokyčių, kas ateityje gali apsaugoti gyvūną nuo vėžinių susirgimų....

Sužinokite daugiau

Gyvūnai mažina įtampą, stresą: kaip tai įvyksta?

Galime stebėtis kaip gyvūnas gali pataisyti nuotaiką ir iš tiesų įdomu, kaip tai vyksta? Užtenka vos keletą minučių praleisti su šunimi ar kate, pažiūrėti į akvariumą ir pastebėsite, kad nuslūgo nerimas, įtampa. Tą akimirką žmogaus organizme vyksta fiziologiniai pokyčiai, kurių metu sumažėja hormono kortizolio, susijusio su stresu, lygis organizme. Padidėja hormono...

Sužinokite daugiau
shadow

slides

slides

slides

slides

slides

slides

slides
shadow

Straipsniai

Šunų judėjimo sistemos ligos: osteoartritas, skausmai, sąnarių sveikata

Šuo nuolat aktyviai juda, tad jo sąnariai patiria apkrovas. Nuolatinis šokinėjimas, lakstymas per žaidimus, vitaminų stoka - kai kurių šunų veislėms tai tampa problema. Kuo labiau sąnariai dėvisi, tuo didesnė traumų tikimybė. Kryžminių raiščių trūkiai, osteoartritas – šiuo metu dažniausios sąnarių problemos, su kuriomis susiduria didelių veislių šunų šeimininkai.


Osteoartritas: priežastys ir prevencija

Išskiriamos dvi pagrindinės šunų sąnarių problemų kategorijos : sąnarių ir judėjimo sistemos vystymosi sutrikimai augant šuniukui ir senatvinės degeneracijos sukeltos sąnarių problemos. Judėjimo sistemos vystymosi sutrikimams priskiriama klubo sąnario displazija, kuomet sąnarys vystosi netaisyklingai. Degeneracinės sąnarių funkcijos problemos susijusios su sąnarių dėvėjimosi ir traumų sukeltomis problemomis, kuomet vystosi artritai, patiriamos sąnarių kryžminių raiščių traumos, nyksta sąnarių kremzlinė medžiaga, formuojasi degeneraciniai procesai ir išsivysto osteoartritas. 

Augintinio kaulų ir sąnarių sistema reikia pasirūpinti dar jauname gyvūno amžiuje ir ypač augimo laike (iki 1,5 metų amžiaus), jūsų veterinaras jums rekomenduos papildus ir patars kaip maitinti. Tai itin aktualu didelių veislių šunims.


Sąnarių ligų požymiai 

Dažniausiai šeimininkai gali pastebėti, kad jų augintiniui sunkiau judėti: šuo sunkiai lipa laiptais, sunkiau užšoka ant sofos, mažiau bėgioja, mažėja fizinis pajėgumas. Skausmą šuo pajaučia ne iš karto,- tai ilgalaikiai sąnarių irimo procesai, tad dar galite taip pat pastebėti, kad gyvūnas keistai pakelia ar laiko letenas. 

Gyvūno svoris, dydis ir amžius yra lemiami veiksniai sąnarių funkcijos sutrikimams. Taigi didelių veislių šunys dažniau patiria sąnarių vystymosi sutrikimus ar degeneracinius sąnarių procesus vyresniame amžiuje. Rizikos kategorijoje minimi Niufaulendai, kuriems dažnai būdingos kryžminių raiščių problemos, rotveileriams – kelių ir kulkšnių skausmai, Berno aviganiams – klubo sąnario displazija.

Šiais laikais šunų augintojai labiau atkreipia dėmesį į augintinių sveikatą, savijautą, tad sąnarių problemas pastebi dažniau, o vet. gydytojai anksčiau gali pritaikyti efektyvų gydymą. Visgi dažnai pirkdami veislinį didelių veislių šuniuką šeimininkai turi domėtis, ar šuniukų vados kraujo linijoje nepasitaiko per dažnų judėjimo sistemos sutrikimų, ar šuniukai gimsta sveiki, gerai vystosi klubo sąnariai.


Judėjimo sistemos ligų gydymas 

Judėjimo sistemos ligų gydyme išskiriamos chirurginės, prevencinės ir medikamentinės priemonės. 

Viena iš pagrindinių sąnarių ligų prevencijos priemonių yra gyvūno kūno svorio kontrolė. Fiziškai aktyvus, nenutukęs šuo dažniausiai turi mažesnę riziką sirgti judėjimo sistemos ligomis. Pirmiausia svarbi bendra kūno būklė – fiziškai stiprus ir tvirtas, gaunantis pakankamai fizinio aktyvumo kūnas, o taip pat tinkamas kūno svoris, kuris užtikrina, kad sąnariai nepatiria per didelių apkrovų. Per didelė riebalų masė ne tik duoda papildomas apkrovas, bet ir padidina sąnarių uždegimų riziką, kadangi pertekliniai kūno riebalai gali būti sąnarių uždegimo šaltinis. Didesnė raumenų masė sustiprina sąnarius, geriau juos palaiko ir apsaugo, tad raumenų masės auginimas yra taip pat svarbi prevencinė priemonė.

Rinkoje didelis pasirinkimas įvairių maisto papildų ir vitaminų augintinių sąnarių sveikatai gerinti. Išskiriant medikamentus, skirtus sąnarių gydymui, pagrindinės grupės yra šios: priešuždegiminiai vaistai, skausmą mažinantys vaistai, analgetikai.

Kai kurie kokybiško šunų maisto gamintojai į šunų maisto sudėtį taip pat įtraukia papildus, saugančius sąnarius – žuvų taukus, kurie mažina sąnarių uždegiminius procesus, glukozamino ir chondroitino papildus. 

Užsienyje veikia įvairūs veterinarijos reabilitacijos centrai, skirti šunims, žirgams, kuriuose gyvūnams atliekamos reabilitacijos procedūros – vandens terapijos, masažai, tad įmanoma visapusiška sąnarių atstatymo terapija. Lietuvoje tokių sąlygų gyvūnai dar neturi, o šios procedūros brangios, tad sunkiais atvejais taikomos chirurginės priemonės ir pasikliaujama šeimininko pastangomis ilgesniuoju pooperaciniu periodu prižiūrint augintinį namuose. 

Taigi, pagrindiniai patarimai, kurie pravestų šeimininkams:

  • Perkant šuniuką domėtis veisle, kraujo linija, genetinėmis ligomis;
  • Stengtis laikytis griežtų mitybos rekomendacijų didelių veislių šunims, siekiant išlaikyti reikiamą kūno svorį ir raumenų masę;
  • Kasmet konsultuotis su veterinarijos gydytoju dėl maisto papildų, vitaminų, mitybos plano, norint išsaugoti sąnarių sveikatą ir išvengti chirurginių intervencijų.

Kasdienis ilgesnis pasivaikščiojimas bet kokiu oru – puiki sveikatos palaikymo priemonė ne tik jūsų augintiniui, bet ir jūsų kūno bei minčių harmonijai.

Straipsnis parengtas remiantis moksline literatūra ir konsultuojantis su veterinarijos gydytojais-chirurgais

Veterinaras.lt  

Geri patarimai

  • 1401435452_img_6041.jpg shadow

    Augintinio mityba ir dieta

  • 1448022187_gyvunai_gydo.jpg shadow

    Mitai ir faktai apie jūsų šunį

shadow
middle

Rekomenduojame

produktas
Rugpjūčio mėnuo Senamiesčio Veterinarijos klinikoje skirtas KATĖMS! Skelbiame šio mėnesio AKCIJĄ: KIEKVIENĄ DARBO DIENĄ... Sužinokite daugiau
img