rezervacija
Senamiesčio veterinarijos klinika - kuo išsiskiria mūsų paslaugos?
Senamiesčio veterinarijos klinikos darbuotojų ilgametė darbo patirtis ir profesionalumas yra išskirtinis mūsų veterinarijos klinikos privalumas. Dėmesingas požiūris ir atsakingumas rūpinantis jūsų augintinio sveikata - pagrindinis mūsų darbo tikslas.

Registruokis vizitui

Data
Laikas
Vardas*
Telefonas*
El. paštas*
Augintinis *
Amžius*
Apsilankymo priežastis (skiepai, skubus atvejis ar pan.)*
* - Privalomi laukai
rezervacija

Akcija kačių ir šunų nagu kirpimui

KIEKVIENĄ DARBO DIENĄ NUO 15 IKI 17 VAL. NAGŲ KIRPIMAS ŠUNIMS IR KATĖMS SENAMIESČIO VETERINARIJOS KLINIKOJE (Liejyklos g.6 , Vilnius) – NEMOKAMAS. BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA www.veterinaras.lt puslapyje arba tel. +370(699)61265

Sužinokite daugiau

Akcija perkant Flatazor ėdalą - dovana

Senamiesčio Veterinarijos klinikoje galite įsigyti Vet. specialistų rekomenduojamo ėdalo Flatazor šunims ir katėms. Visą Rugsėjo mėnesį Senamiesčio Veterinarijos klinikoje (Liejyklos g.6, Vilnius) PERKANT ŠUNŲ ARBA KAČIŲ ĖDALĄ FLATAZOR DOVANA – MAISTO LAIKYMO TALPA!

Sužinokite daugiau

Nemalonus kvapas nuo gyvūno. Šunų pilvo pūtimo priežastys

Augintinio pilvo pūtimas ne tik lemia nemalonius kvapus namuose, bet ir yra neteisingos jo mitybos ar sveikatos sutrikimo požymis. Pučiant pilvą jūsų augintinio virškinimo trakte ir žarnose kaupiasi dujos. Paprastai šis procesas yra natūralus, būdingas ir sveikiems gyvūnams, tačiau svarbu aptarti, kuomet šeimininkas turėtų atkreipti dėmesį į savo keturkojo sveikatos būklę....

Sužinokite daugiau

Šunų sveikata. Analinių liaukų uždegimas

Jei pastebite, kad jūsų šuo dirglus, nuolat bando laižytis išeinamąją angą, „čiuožinėja“ ant užpakalio, - ne visuomet to priežastis parazitai, - dažna negalavimo priežastis gali būti analinių liaukų uždegimas. Šunys turi dvi liaukutes, maišelius prie išeinamosios angos, kurių pagrindinė funkcija – teritorijos žymėjimas ir vienas kito socialinė identifikacija –...

Sužinokite daugiau

Kastracija – viena iš dažniausių veterinarijoje paplitusių chirurginių...

Įsigiję mažą šuniuką ar kačiuką, galbūt jau svarstote, kaip reikės elgtis, kai gyvūnas pradės lytiškai bręsti. Augintinio elgesys brendimo laikotarpiu neišvengiamai keičiasi, dažnai jis pradeda žymėti teritoriją, tampa itin aktyvus.

Sužinokite daugiau

Augintinio sterilizacija. Aktualiausi klausimai šeimininkui

Daugelis gyvūnų šeimininkų veterinarijos gydytojo klausia, ar nevertėtų leisti vieną kartą augintiniui susilaukti palikuonių. Kaskart šeimininkams atsakome: tai tikrai nėra būtina, o anksti nusprendę atlikti šią procedūrą, dar prieš prasidedant pirmajai rujai, apsaugosite kalytę ar katę nuo hormonų pokyčių, kas ateityje gali apsaugoti gyvūną nuo vėžinių susirgimų....

Sužinokite daugiau

Gyvūnai mažina įtampą, stresą: kaip tai įvyksta?

Galime stebėtis kaip gyvūnas gali pataisyti nuotaiką ir iš tiesų įdomu, kaip tai vyksta? Užtenka vos keletą minučių praleisti su šunimi ar kate, pažiūrėti į akvariumą ir pastebėsite, kad nuslūgo nerimas, įtampa. Tą akimirką žmogaus organizme vyksta fiziologiniai pokyčiai, kurių metu sumažėja hormono kortizolio, susijusio su stresu, lygis organizme. Padidėja hormono...

Sužinokite daugiau
shadow

slides

slides

slides

slides

slides

slides

slides
shadow

Straipsniai

Šunų nėštumas ir gimdymas. Požymiai, pagalba, konsultacija su vet. gydytoju
Šunų nėštumas trunka apie du mėnesius, tikslinama, kad tai – 63 dienos. Nėštumo pradžia skaičiuojama nuo ovuliacijos, taip pat, kaip ir žmogaus. Šuns nėštumas susideda iš trijų trimestrų, kurie trunka po 21 dieną. Apžvelgsime pagrindinius požymius, kurie padės nustatyti, ar patelė laukiasi ir kaip šeimininkas gali stebėti savo augintinės nėštumą.
 

Labai ankstyvus pirmojo nėštumo trimestro požymius pastebėti sunku, nes jie beveik nepastebimi. Patelė gali nežymiai priaugti svorio, tačiau nežymų svorio padidėjimą ne visuomet pastebėsite gyvūno nepasvėrę. 3-4 nėštumo savaitę ji gali atrodyti pavargusi, mažiau ėsti, vemti, - šiuos požymius sukelia hormonų pokyčiai. Tuo metu galima sumažinti maisto porcijas ir maitinti dažniau, mažesniais maisto kiekiais, nuolat užtikrinti, kad ji turi šviežio vandens. 

Kada apsilankyti veterinarijos klinikoje? 

Veterinarijos gydytojui patartina besilaukiančią patelę parodyti po kergimo praėjus 2-3 savaitėms. Veterinaro konsultacija padės jums išsiaiškinti rūpimus klausimus dėl augintinės nėštumo, gimdymo, galimybės susitarti dėl gimdymo priežiūros ir pagalbos bet kuriuo paros metu, teisingos dietos parinkimo, maisto papildų naudojimo. Vet. gydytojas gali pasiūlyti atlikti tam tikrus tyrimus, jei konsultuojant pastebės  poreikį. Veterinaras taip pat gali rekomenduoti atlikti kraujo testą, padedantį nustatyti hormonų lygį kraujyje, jei šuo turi parazitų, pakonsultuos kaip ją gydyti.
 

Apžiūros metu vet. gydytojas gali ne tik apčiuopti šuniukus, tikrindamas pilvo ląstą, tačiau taip pat, nuo 3 nėštumo savaitės, atlikti echoskopiją, padedančią tiksliau nustatyti, ar augintinė laukiasi. Patirtį turintis veterinarijos gydytojas gali apčiuopdamas pilvo ląstą pajusti ir patvirtinti nėštumą nuo 4 nėštumo savaitės. Apčiuopą gali atlikti tik patyręs vet. gydytojas, patiems šeimininkams tai daryti nerekomenduojama, kadangi pernelyg stiprus paspaudimas gali pakenkti šuniukams ar patelei. Šuns patelės gimda turi V raidės formą, sudaro du gimdos ragus, kuriuose formuojasi embrionai. Ketvirtąją nėštumo savaitę šuniukai gali būti apytikriai graikinio riešuto dydžio.

Antro nėštumo trimestro pabaigoje stipriai padidėja patelės pilvas ir speneliai, iš pieno liaukų pradeda išsiskirti šiek tiek pieno. Per dvi paskutines nėštumo savaites liesdami pilvelį pastebėsite ir pajusite judančius ir augančius šuniukus.
 
Paskutinėmis savaitėmis verta susitarti su vet. gydytoju dėl nenumatytų gimdymo atvejų iš anksto, ypač, jei tikitės, kad gimdymas gali įvykti švenčių dienomis. Konsultuokitės kaip elgtis ir padėti augintinei gimdymo metu, jei gimdymas vyks namuose ir natūraliai, lengvai, taip pat kaip prižiūrėti šuniukus.


Cezario pjūvis 

Cezario pjūvio operacija šunų patelėms dažniausiai yra neplanuojama, atliekama tik skubiais ir pavojingais atvejais. Visgi kai kurios šunų veislės genetiškai turi sunkaus gimdymo tikimybę, tad prancūzų buldogams, bokseriams, kai kuriais atvejais, veterinarai chirurgai rekomenduoja suėjus gimdymo datai atlikti Cezario pjūvio operaciją. Tokį sprendimą veterinarai priima apžiūrėję patelę, numatę kiek ji gimdys šuniukų ir apytikriai nustatę šuniukų dydį. Šiuo atveju vet. gydytojai apčiuopia pilvo ląstą, tikrina gimdymo kanalus, atlieka echoskopiją. Echoskopija taip pat padeda numatyti kiek šuniukų yra gimdoje bei nustatyti jų dydį.
 

Po Cezario pjūvio operacijos gimę šuniukai gali netrukus imti žysti, kai tik patelė atsigauna po narkozės. Parsivežus augintinę su šuniukais namo po operacijos svarbu užtikrinti, kad ji nejudėtų pernelyg aktyviai, numatyti jai šiltą jaukią vietą, kur ji gerai jaustųsi su šuniukais. 

Moksliniai tyrimai ir veterinarinė praktika rodo, kad Cezario pjūvio operacija yra gerai gyvūnų toleruojama, maža komplikacijų tikimybė, gyvūnas greitai atsigauna po šios procedūros. Taip pat tai padeda išgelbėti šuniukus, kurie ilgo ir komplikuoto gimdymo atveju gali uždusti.


Dažniausi sunkūs gimdymo atvejai, kuomet vet. chirurgai nedelsiant atlieka Cezario pjūvį yra šie:

  • gyvūnas atvežamas į kliniką po ilgo stanginimosi, tačiau nėra užgimusių šuniukų;
  • ilgas tarpas tarp gimdymų, kuomet, užgimus vienam šuniukui, stanginantis ilgai neužgimsta sekantis šuniukas;
  • šuniukai užstringa gimdymo takuose (tai pamato vet. gydytojas).
Patelei sveikstant po Cezario pjūvio operacijos šeimininkui svarbūs keli aspektai:
  • Šeimininkas turi stebėti pjūvio vietą, siūles, pastebėti, jei pjūvio vieta tinsta, susisiekti su operavusiu vet. gydytoju pastebėjęs stiprų tinimą;
  • Užtikrinti, kad augintinė geria, valgo, yra aktyvi, globoja šuniukus, nėra apatiška;
  • Išskyros iš gimdos po Cezario pjūvio gimdžiusioms patelėms gali pasirodyti apie dvi savaites, jei pastebite, kad išskyros tęsiasi ilgesnį laiką, konsultuokitės su vet. gydytoju. 

Vet. gydytojas Jums pateiks visą pooperacinį priežiūros planą, kurio privaloma laikytis. Senamiesčio veterinarijos klinikoje dirba ilgametę patirtį turintys vet. chirurgai, kurie konsultuoja šeimininkus šuniukų mitybos, priežiūros klausimais, stebi nėštumą, padeda gimdymo atvejais, profesionaliai atlieka Cezario pjūvio operacijas. Mūsų klinikoje galite tartis dėl pagalbos gimdymo metu bet kuriuo paros metu, švenčių dienomis.

Straipsnis parengtas remiantis moksline literatūra ir konsultuojantis su veterinarijos gydytojais-chirurgais

Veterinaras.lt  


Geri patarimai

  • 1450425881_gyvunu_alerg.jpg shadow

    Augintinio sveikata ir higiena

shadow
middle

Rekomenduojame

produktas
Rugpjūčio mėnuo Senamiesčio Veterinarijos klinikoje skirtas KATĖMS! Skelbiame šio mėnesio AKCIJĄ: KIEKVIENĄ DARBO DIENĄ... Sužinokite daugiau
img