rezervacija
Senamiesčio veterinarijos klinika - kuo išsiskiria mūsų paslaugos?
Senamiesčio veterinarijos klinikos darbuotojų ilgametė darbo patirtis ir profesionalumas yra išskirtinis mūsų veterinarijos klinikos privalumas. Dėmesingas požiūris ir atsakingumas rūpinantis jūsų augintinio sveikata - pagrindinis mūsų darbo tikslas.

Registruokis vizitui

Data
Laikas
Vardas*
Telefonas*
El. paštas*
Augintinis *
Amžius*
Apsilankymo priežastis (skiepai, skubus atvejis ar pan.)*
* - Privalomi laukai
rezervacija

Akcija kačių ir šunų nagu kirpimui

KIEKVIENĄ DARBO DIENĄ NUO 15 IKI 17 VAL. NAGŲ KIRPIMAS ŠUNIMS IR KATĖMS SENAMIESČIO VETERINARIJOS KLINIKOJE (Liejyklos g.6 , Vilnius) – NEMOKAMAS. BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA www.veterinaras.lt puslapyje arba tel. +370(699)61265

Sužinokite daugiau

Akcija perkant Flatazor ėdalą - dovana

Senamiesčio Veterinarijos klinikoje galite įsigyti Vet. specialistų rekomenduojamo ėdalo Flatazor šunims ir katėms. Visą Rugsėjo mėnesį Senamiesčio Veterinarijos klinikoje (Liejyklos g.6, Vilnius) PERKANT ŠUNŲ ARBA KAČIŲ ĖDALĄ FLATAZOR DOVANA – MAISTO LAIKYMO TALPA!

Sužinokite daugiau

Nemalonus kvapas nuo gyvūno. Šunų pilvo pūtimo priežastys

Augintinio pilvo pūtimas ne tik lemia nemalonius kvapus namuose, bet ir yra neteisingos jo mitybos ar sveikatos sutrikimo požymis. Pučiant pilvą jūsų augintinio virškinimo trakte ir žarnose kaupiasi dujos. Paprastai šis procesas yra natūralus, būdingas ir sveikiems gyvūnams, tačiau svarbu aptarti, kuomet šeimininkas turėtų atkreipti dėmesį į savo keturkojo sveikatos būklę....

Sužinokite daugiau

Šunų sveikata. Analinių liaukų uždegimas

Jei pastebite, kad jūsų šuo dirglus, nuolat bando laižytis išeinamąją angą, „čiuožinėja“ ant užpakalio, - ne visuomet to priežastis parazitai, - dažna negalavimo priežastis gali būti analinių liaukų uždegimas. Šunys turi dvi liaukutes, maišelius prie išeinamosios angos, kurių pagrindinė funkcija – teritorijos žymėjimas ir vienas kito socialinė identifikacija –...

Sužinokite daugiau

Kastracija – viena iš dažniausių veterinarijoje paplitusių chirurginių...

Įsigiję mažą šuniuką ar kačiuką, galbūt jau svarstote, kaip reikės elgtis, kai gyvūnas pradės lytiškai bręsti. Augintinio elgesys brendimo laikotarpiu neišvengiamai keičiasi, dažnai jis pradeda žymėti teritoriją, tampa itin aktyvus.

Sužinokite daugiau

Augintinio sterilizacija. Aktualiausi klausimai šeimininkui

Daugelis gyvūnų šeimininkų veterinarijos gydytojo klausia, ar nevertėtų leisti vieną kartą augintiniui susilaukti palikuonių. Kaskart šeimininkams atsakome: tai tikrai nėra būtina, o anksti nusprendę atlikti šią procedūrą, dar prieš prasidedant pirmajai rujai, apsaugosite kalytę ar katę nuo hormonų pokyčių, kas ateityje gali apsaugoti gyvūną nuo vėžinių susirgimų....

Sužinokite daugiau

Gyvūnai mažina įtampą, stresą: kaip tai įvyksta?

Galime stebėtis kaip gyvūnas gali pataisyti nuotaiką ir iš tiesų įdomu, kaip tai vyksta? Užtenka vos keletą minučių praleisti su šunimi ar kate, pažiūrėti į akvariumą ir pastebėsite, kad nuslūgo nerimas, įtampa. Tą akimirką žmogaus organizme vyksta fiziologiniai pokyčiai, kurių metu sumažėja hormono kortizolio, susijusio su stresu, lygis organizme. Padidėja hormono...

Sužinokite daugiau
shadow

slides

slides

slides

slides

slides

slides

slides
shadow

Straipsniai

Sveikas katės kailis. Katės higiena ir sveikata


Katės kailio būklė – puikus jos sveikatos rodiklis. Sveikas ir blizgantis kailis rodo, kad gyvūnas gauna pakankamai vitaminų ir mineralų, jo mityba visavertė ir subalansuota. Odos niežulys, šašai, kailio kritimas, nuolatinis draskymasis ir kasymasis gali reikšti platų augintinio sveikatos sutrikimų spektrą. Stresas, alergijos, ektoparazitai – pagrindiniai veiksniai, galintys sukelti odos problemas, tai taip pat viena dažniausių priežasčių, dėl kurių gyvūnų augintojai kreipiasi į veterinarijos gydytoją. 

 

Kaip iš katės elgesio atpažinti, kad ji jaučia diskomfortą, niežulį, - stebėkite šiuos požymius:

 • Nuolatinis draskymasis, laižymasis;
 • Šašai odoje;
 • Išplikusios kailio vietos;
 • Odos paraudimai, patinimai, ypač aplink letenas, ant snukučio;
 • Sausa, pleiskanojanti, sudirgusi oda.


Odos grybelis

Itin užkrečiamas odos grybelis sukelia uždegimus, tinimus bei plikimą, kailio šėrimąsi. Grybelis geriausiai aptinkamas apžiūrint katės ausis, letenas, snukutį, tačiau požymiai ne visuomet akivaizdūs. Tokiu atveju veterinaras rekomenduoja bakteriologinius tyrimus, o esant akivaizdiems grybelio požymiams nedelsiant skiria gydymą, kadangi grybelinė infekcija gali užsikrėsti gyvūno šeimininkas ir kiti šeimos nariai.

 

Parazitai ir alergijos

Blusos ne tik erzina odą, bet ir sukelia alergines reakcijas, odos paraudimus, tad būtina nuolatinė šių parazitų prevencija. Odos paraudimus, infekcijas katėms sukelia ir ausų erkutės, kurios matomos ausų kanaluose kaip kavos tirščių taškiukai. Kai kurie blusoms naikinti skirti produktai taip pat gali sukelti alergines odos reakcijas jūsų gyvūnui, tad rinkitės vet. gydytojo rekomenduojamas, kokybiškas priemones, vaisto dozę lašinkite pagal tikslias instrukcijas, stebėkite gyvūno savijautą, patikrinkite, ar po antkakliu nuo blusų, katei nerausta oda. Katė gali būti alergiška jos priežiūrai naudojamiems šampūnams, ar kitoms kailio priežiūros priemonėms, todėl higienos priežiūros priemones verta keisti, jei pastebite į alergijas panašias odos reakcijas.

 

Onkologija

Vėžiniai susirgimai, augliai stipriai silpnina katės imunitetą, tad iš karto pastebimas kailio šėrimasis, blizgesio praradimas, odos problemos. Veterinarijos gydytojas gali pasiūlyti atlikti kraujo tyrimą, jei katei kartojasi odos niežuliai, infekcijos, jei jų priežasties nepavyksta nustatyti, ypač tais atvejais, kai katė vyresnio amžiaus. Odos problemos ir onkologija yra dažnesnė veislinių bei vyresnio amžiaus kačių problema. 

 

Prevencija

Visavertė mityba, kokybiškas pašaras - visuomet tinkamas šeimininko pasirinkimas, stengiantis, kad gyvūnas būtų sveikas. Svarbu laikytis higienos, ypač aktuali ilgaplaukių kačių priežiūra – pastovi kalio priežiūra, šukavimas, specialiai katėms skirtų šampūnų naudojimas. Aktuali ir namų higiena – siurbimas ir grindų valymas itin aktualus ne tik mūsų, bet ir augintinio sveikatai – kuo mažiau plaukų ir dulkių, alergenų aplinkoje – tuo mažesnė tikimybė įsiveisti parazitams, atsirasti alergijoms.

 

Veterinarijos gydytojas gali rekomenduoti tinkamus pašarus bei higienos priemones, labiau tinkamas odos problemas turinčioms katėms, vyresnio amžiaus katėms. Omega riebiosios rūgštys gali būti rekomenduojamas kaip visavertės mitybos papildymas.

Straipsnis parengtas remiantis moksline literatūra ir konsultuojantis su veterinarijos gydytojais-chirurgais

Veterinaras.lt


Geri patarimai

 • 1450425881_gyvunu_alerg.jpg shadow

  Augintinio sveikata ir higiena

 • 1455047643_kate.jpg shadow

  Kačių sveikatos priežiūra

shadow
middle

Rekomenduojame

produktas
Rugpjūčio mėnuo Senamiesčio Veterinarijos klinikoje skirtas KATĖMS! Skelbiame šio mėnesio AKCIJĄ: KIEKVIENĄ DARBO DIENĄ... Sužinokite daugiau
img